• Odwiedziło nas: 558556 osób
  • Do końca roku: 17 dni
  • Do wakacji: 194 dni

58-560 Jelenia Góra

ul. Cieplicka 74

Tel: 075 755-14-30

Piątek, 2018-12-14

Imieniny:

Alfreda, Izydora

Zasady korzystania z forum

Zanim napiszesz cokolwiek na forum:

1. Pomyśl. Ułóż sobie tekst wypowiedzi i używaj poprawnej polszczyzny. Tekst napisany z błędami ortograficznymi, stylistycznymi i logicznymi, niegramatycznie lub niejasno może zostać źle zrozumiany lub w ogóle niezrozumiany. Używaj znaków przestankowych, pogrubiania czcionki, pochylania czcionki i podkreślania. Nie zapominaj o akapitach. Jeśli masz wątpliwości, jak wyraz albo zdanie powinno być poprawnie napisane, sprawdź to na to tej stronie: powszechne błędy językowe.

2. Pomyśl. Upewnij się, że Twój wpis nie obrazi nikogo - żadnego innego uczestnika forum, osoby publicznej lub kogokolwiek innego.

3. Pomyśl. Upewnij się, że ktoś będzie chciał przeczytać to, co piszesz. Nie dodawaj krótkich odpowiedzi w stylu: "Zgadzam się" lub "To nieprawda". Napisz, dlaczego się zgadzasz lub wyjaśnij, dlaczego jakiś tekst jest, Twoim zdaniem, nieprawdziwy. Nie nadużywaj emotikonek i nie pisz tekstu wielkimi literami. Używanie słów wulgarnych jest na tym forum niemile widziane, a ich stosowanie nie będzie tolerowane.

4. Pomyśl. A dopiero potem stwórz nowy temat (topik, wątek). Jego tytuł powinien odzwierciedlać to, co piszesz dalej w otwierającym temat wpisie. Dobry temat umożliwia wszystkim użytkownikom sprawne poruszanie się po forum. Tematy pisane wielkimi literami (np. z użyciem CAPS LOCKA) mogą być przez Administratora forum zamienione na pisane wielkimi i małymi literami.

5. Pomyśl. I pomagaj innym rozszerzać wiedzę. Jeśli cytujesz fragment tekstu z innej strony internetowej, podaj linka do źródła.

6. Pomyśl. Przeszukuj forum, używając wyszukiwarki. W ten sposób możesz sprawdzić, czy ktoś inny nie napisał już wcześniej podobnego tematu lub nie udzielił odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie. Jeśli po napisaniu swojej wiadomości zobaczysz, że taki temat został już poruszony i będziesz chciał go skasować - zawiadom o tym Administratora forum.

7. Pomyśl. I nie łam prawa oraz netykiety. Nie umieszczaj na forum treści – w formie pisma, grafiki, animacji, dźwięku lub wideo – sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej oraz propagujących i gloryfikujących przemoc, treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszające zasady netykiety.


8. Pamiętaj, że Administrator strony ma prawo do poprawiania i kasowania postów o treści nie odpowiadającej powyższym punktom. Wielokrotne niestosowanie się do tego regulaminu może spowodować zakaz wstępu na forum (zbanowanie) lub usunięcie konta użytkownika. We wszystkich sprawach spornych Administrator ma zawsze rację.

Opracowanie: szkolnastrona.pl