• Odwiedziło nas: 558554 osób
  • Do końca roku: 17 dni
  • Do wakacji: 194 dni

58-560 Jelenia Góra

ul. Cieplicka 74

Tel: 075 755-14-30

Piątek, 2018-12-14

Imieniny:

Alfreda, Izydora

Mamy dwóch zDolnych Ślązaczków!

Mamy dwóch zDolnych Ślązaczków!

We Wrocławiu w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbył się finał VIII Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego „zDolny Ślązaczek",

zorganizowanego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Sam finał podzielony był  na dwie części: pisemną oraz ustną, która miała miejsce w dniach 4 - 5 lutego. Spośród 37 uczestników części ustnej etapu finałowego laureatami zostało 22 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 45 punktów za obie części finału. Do ścisłego finału dostało się i otrzymało tytuł laureata  dwóch naszych uczniów : Bartosz Czyżewski i Mikołaj Kłak. W części ustnej prezentowali projekt opisujący ich osobiste zainteresowania. Bartek przedstawił historię skrzypiec, a Mikołaj opowiadał o swojej pasji , jaką jest saga „Gwiezdne Wojny".

Dzięki temu sukcesowi chłopcy zyskali, oprócz ogromnej satysfakcji, zwolnienie z kwietniowego, obowiązkowego  sprawdzianu po klasie szóstej.

Należy dodać, że  uczniowie szóstki byli niemal jedynymi reprezentantami naszego miasta i powiatu jeleniogórskiego. (Trzeci jeleniogórski zDolny Ślązaczek uczy się w SP Nr 11).

Dziękujemy i gratulujemy wyniku naszym uczniom. Życzymy im dalszych sukcesów!

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl