Środa, 2018-11-14

Emila, Laury

Matematyczna Wędrówka po Cieplicach

28 maja o godz. 9.00  przed Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach  rozpoczął się IV Konkurs międzyszkolny dla klas 4 „Matematyczna wędrówka po Cieplicach”.

W przedsięwzięciu  uczestniczyły  całe klasy, do zabawy przystąpiło 6 szkół: SP2, SP3, SP6, SP11, SP8 i  SP13 . Nagrodą  było wejście do Term Cieplickich i wejściówki do Sztolni Kowary.

Konkurs przebiegał  w dwóch etapach: najpierw – przechodząc po wytyczonych trasach -  uczniowie zwiedzili Cieplice, a potem, w salach naszej szkoły rozwiązywali zadania nawiązujące do  ich wiadomości z matematyki, przyrody i tych zdobytych na trasie. Cele naszego konkursu to:

Stosowanie matematyki w życiu codziennym, nauka przez zabawę, rozbudzenie zainteresowania matematyką poprzez zastosowanie nietypowych zadań, popularyzacja walorów Uzdrowiska, jego historii, zabytków i osobliwości, Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, integracja zespołów klasowych i szkół.

Praca przy organizacji konkursu trwała ok. czterech miesięcy, członkowie zespołu organizacyjnego  poświęcili wiele prywatnego czasu, by przygotować i zrealizować wszystkie zamierzenia. Pozyskano wielu sponsorów i sprzymierzeńców:

• Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6
  • Jelenia Plast SP.z o. o.
  • uczniowie z klasy IIGA Gimnazjum w ZSO nr 1 im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze
  • Muzeum Przyrodnicze
  • Politechnika Wrocławska-Oddział zamiejscowy w Jeleniej Górze
  • Uzdrowisko Cieplice
  • Sztolnie Kowary - Podziemna Trasa Turystyczna
  • Termy Cieplickie

Bez nich tego konkursu by nie było!

Dziękujemy!

Gratulaujemy wszystkim uczestnikom konkursu, jesteśmy dumni ze zwycięzców - pierwsze miejsce "zgarnęła" nasza 4a!

Brawo!!!!!

Organizatorzy konkursu  to nauczyciele:

Lilianna Wiska

Urszula Sebastian

Ryszard Gil

Marzena Buziuk  -  nauczyciel matematyki w ZSO nr1 .