Niedziela, 2018-05-27

Amandy, Jana

Matematyczna wędrówka po Cieplicach po raz szósty.

Jesteś tu: » Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego w Jeleniej Górze » Matematyczna wędrówka po Cieplicach po raz szósty.

Matematyczna wędrówka po Cieplicach po raz szósty.

Zapraszamy uczniów klas czwartych z Jeleniej Góry na VI Międzyszkolny konkurs "Matematyczna wędrówka po Cieplicach", w dniu 24 maja 2018.

Konkurs rozwija poznawcze myślenie, łączy wiedzę

i umiejętności matematyczne oraz popularyzuje ciekawe miejsca Uzdrowiska Cieplice wśród uczniów naszego miasta.

Wszystkim uczestnikom gwarantujemy moc wrażeń matematycznych, przyrodniczych i historycznych, a na najlepszą klasę czeka nagroda.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

„Matematyczna wędrówka po Cieplicach

Cele konkursu

• Stosowanie matematyki w życiu codziennym, nauka przez zabawę, rozbudzenie zainteresowania matematyką poprzez zastosowanie nietypowych zadań.
  • popularyzacja walorów Uzdrowiska, jego historii, zabytków i osobliwości.
  • Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, integracja zespołów klasowych i szkół

Informacje ogólne

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego

w Jeleniej Górze.

1. Konkurs jest przeznaczony dla klas czwartych. Każdą szkołę reprezentuje jedna cała klasa, pod opieką swoich wychowawców.
  2. Zwycięzka klasa otrzymuje nagrodę niespodziankę.
  3. Konkurs odbędzie się w Cieplicach w dniu 24 maja 2018r
  4. Rozpoczęcie konkursu przy Muzeum Przyrodniczym przy ul. Cieplickiej 11A  o godzinie9.30. Przewidywane zakończenie godz. 14.00
  5.  Konkurs przebiega w dwóch etapach.

Etap I  to zwiedzanie i gromadzenie informacji niezbędnych do rozwiązania zadań w II etapie konkursu. Uczestnicy zwiedzają charakterystyczne miejsca Cieplic posługując się planem trasy przekazanym  podczas rozpoczęcia Konkursu. Osobliwości i zabytki Cieplic zaprezentują wolontariusze – młodzież z ZSO Nr 2 w Jeleniej Górze, oczekujący na grupy w wyznaczonych miejscach. Dzieci muszą być zaopatrzone w notesy i przybory do pisania.

Etap II   odbędzie się w salach Szkoły Podstawowej nr 6. Zadania rozwiązywane przez klasy podzielone na pięć zespołów dotyczyć będą treści matematycznych i przyrodniczych

z zakresu podstawy programowej przewidzianej planem nauczania GWO w klasie 4.

1. Komisja złożona z nauczycieli matematyki oceni rozwiązania zadań. Wygrywa klasa, która zdobędzie największą liczbę punktów.
  2. Organizatorzy mogą zmienić termin konkursu w razie złej pogody.
  3. Zgłoszenia szkół prosimy przysyłać na adres

Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze

lub telefonicznie :757551430

do  15 maja  2018r

W zgłoszeniu prosimy podać klasę, liczbę uczniów i nazwiska nauczycieli-opiekunów grup.

Wszelkie uwagi i zapytania proszę kierować do pani Lilianny Wiskiej(elwiska@op.pl).

Zakres materiału:

działania pamięciowe i pisemne na liczbach naturalnych, kolejność wykonywania działań,

- Budowa liczb- pojęcie liczby i cyfry,

- Zadania praktyczne związane z pieniędzmi, kalendarzem oraz zegarem,

- rozwiązywanie zadań tekstowych,

- prostokąt – własności, obliczanie obwodu,

- mierzenie i rysowanie kątów,

- pojęcie okręgu, średnicy i cięciwy,

- Znaki rzymskie,

- zamiana jednostek długości i masy.