• Odwiedziło nas: 558514 osób
  • Do końca roku: 17 dni
  • Do wakacji: 194 dni

58-560 Jelenia Góra

ul. Cieplicka 74

Tel: 075 755-14-30

Piątek, 2018-12-14

Imieniny:

Alfreda, Izydora

Tydzień tabliczki mnożenia

Tydzień tabliczki mnożenia

W ostatnim tygodniu września Nasza szkoła organizowała Tydzień tabliczki mnożenia. Uczniowie klas czwartych i piątych  brali udział w następujących formach aktywności matematycznej:


  • Konkurs plastyczny na plakat reklamowy pod hasłem “Tabliczka mnożenia jest potrzebna”

Wyniki:


 

Jury brało pod uwagę nie tylko walory artystyczne pracy, ale przede wszystkim zgodność z tematem. Plakat miał być REKLAMĄ tabliczki mnożenia, czyli przekonywać odbiorców, że warto się jej nauczyć.


 

I miejsce – Jakub Błaszkiewicz – 4b

 

II miejsce – Julia Barańska – 4b ex aequo Karolina Danek – 4b

 

III miejsce – Dominika Bielezo – kl. 5a 

  • Egzaminy dla poszczególnych uczniów. Uczniowie klas ósmych egzaminowali na przerwach młodszych kolegów. W dziewięćdziesięciosekundowym egzaminie należało rozwiązać kilka zadań z mnżeniem. Uczniowie zbierali kupony, dzięki którym mogli otrzymać szóstkę lub piątkę z matematyki. Rekordzistka zgromadziła ponad dwadzieścia kuponów. Gratulujemy!  •  28 września, w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia odbyły się międzyklasowe igrzyska, w których sprawdziliśmy znajomość tabliczki mnożenia we wszystkich klasach czwartych i piątych. 


 

NIESTETY, W WYNIKU PRZEPROWADZONYCH EGZAMINÓW ZE ZNAJOMOŚCI TABLICZKI MNOŻENIA, STWIERDZONO, ŻE W PRAWIE WSZYSTKICH KLASACH CZWARTYCH I PIĄTYCH ZALEDWIE CO DRUGI UCZEŃ PŁYNNIE POSŁUGUJE SIĘ TABLICZKĄ MNOŻENIA.JURY POSTANOWIŁO  PRZYZNAĆ NAGRODĘ KLASIE 4a I PRZEPROWADZIĆ POWTÓRNY TURNIEJ ZA DWA MIESIĄCE.


Nagrodę w kwocie 100 zł, ufundowała Rada Rodziców.


MIEJSCE

KLASA

WYNIK

1

IV A

68%

2

V B

56,5%

3

IV S

50 %

3

V S

50 %

4

V A

48 %

5

IV C

45 %

6

IV B

41 %

7

V C

39 %

Opracowanie: szkolnastrona.pl