Środa, 2018-10-17

Antonii, Ignacego

Tydzień tabliczki mnożenia

W ostatnim tygodniu września Nasza szkoła organizowała Tydzień tabliczki mnożenia. Uczniowie klas czwartych i piątych  brali udział w następujących formach aktywności matematycznej:

• Konkurs plastyczny na plakat reklamowy pod hasłem “Tabliczka mnożenia jest potrzebna”

Wyniki:

Jury brało pod uwagę nie tylko walory artystyczne pracy, ale przede wszystkim zgodność z tematem. Plakat miał być REKLAMĄ tabliczki mnożenia, czyli przekonywać odbiorców, że warto się jej nauczyć.

I miejsce – Jakub Błaszkiewicz – 4b

II miejsce – Julia Barańska – 4b ex aequo Karolina Danek – 4b

III miejsce – Dominika Bielezo – kl. 5a

• Egzaminy dla poszczególnych uczniów. Uczniowie klas ósmych egzaminowali na przerwach młodszych kolegów. W dziewięćdziesięciosekundowym egzaminie należało rozwiązać kilka zadań z mnżeniem. Uczniowie zbierali kupony, dzięki którym mogli otrzymać szóstkę lub piątkę z matematyki. Rekordzistka zgromadziła ponad dwadzieścia kuponów. Gratulujemy!

•  28 września, w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia odbyły się międzyklasowe igrzyska, w których sprawdziliśmy znajomość tabliczki mnożenia we wszystkich klasach czwartych i piątych.

NIESTETY, W WYNIKU PRZEPROWADZONYCH EGZAMINÓW ZE ZNAJOMOŚCI TABLICZKI MNOŻENIA, STWIERDZONO, ŻE W PRAWIE WSZYSTKICH KLASACH CZWARTYCH I PIĄTYCH ZALEDWIE CO DRUGI UCZEŃ PŁYNNIE POSŁUGUJE SIĘ TABLICZKĄ MNOŻENIA.

JURY POSTANOWIŁO  PRZYZNAĆ NAGRODĘ KLASIE 4a I PRZEPROWADZIĆ POWTÓRNY TURNIEJ ZA DWA MIESIĄCE.

Nagrodę w kwocie 100 zł, ufundowała Rada Rodziców.

MIEJSCE

KLASA