Piątek, 2018-12-14

Alfreda, Izydora

Jesteś tu: » Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego w Jeleniej Górze » Aktualności sportowe i turystyczne » Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy -sukcesy naszych uczniów

W dniach  25/26.04.2015r. trzyosobowa reprezentacja szkoły w składzie: Eliza Jonczyk z kl. 5 a, Paula Jońska z kl. 6 b oraz Michał Żurawski z kl. 6 s, w pionie szkół podstawowych, zdobyła 5 miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego we Wrocławiu.

Był to bardzo trudny konkurs, podczas którego uczniowie startowali w dziewięciu konkurencjach. Pisali testy z: krajoznawstwa, topografii, zasad ruchu i bezpieczeństwa na drodze, udzielania pierwszej pomocy, zasad uprawiania turystyki. Zajęcia praktyczne mieli z: samarytanki, jazdy na rowerze i naprawy roweru, rozpoznawania roślin i zabytków Dolnego Śląska, pakowania plecaka oraz marszu na orientację po Parku Szczytnickim. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, a Michał Żurawski dodatkowo w losowaniu wygrał nagrodę specjalną ufundowaną przez firmę Chris z Warszawy - Piaseczna. Jest to tygodniowy pobyt na obozie geologicznym w miejscowości Radków. Hanna Niespodziewany, jako opiekun reprezentacji szkoły,  bardzo serdecznie dziękuje rodzicom uczniów za olbrzymi wkład pracy włożony w przygotowanie dzieci do tego konkursu. Byliśmy jedyną drużyną z całego powiatu jeleniogórskiego i tylko my reprezentowaliśmy Jelenią Górę we Wrocławiu.